masaze-kozmetika.sk
                   Ako nakupovať Doprava a platba Obchodné podmienky

Masáže Bratislava

Klasická masáž

Klasická masáž sa využíva predovšetkým ako masáž liečebná a zároveň slúži na doliečenie. Je vhodná najmä k riešeniu chronických, bolestivých stavov, kde napomáha k uvoľneniu svalových spasmov a blokácií, ktoré vznikajú v dôsledku rôznych úrazov a preťažovania organizmu. Zahrňuje v sebe systematické pohyby ako je hnetenie, vytieranie, tepanie, chvenie a podobne, s cieľom navodiť stav uvoľnenia. Posilňuje celkový zdravotný stav a zvyšuje odolnosť organizmu. Súčasne ovplyvňuje stav centrálnej nervovej sústavy, ktorý spätne pôsobí na periférne orgány a ich funkcie.

LOMI LOMI Hawaiská masáž

Je vysoko relaxačná masáž s uvoľňovaním svalových napätí a stresov, harmonizuje a regeneruje organizmus, má detoxikačné účinky.  Vďaka špecialnym technikám  sa uvoľňujú energetické body, navodzuje sa stav rovnováhy tela a duše a upevňuje sa telesné aj duševné zdravie. Masíruje sa hlavne mäkkými časťami predlaktí  s aromatickými olejmy (prírodný kokosový) za prítomnosti relaxačnej hudby. Pri masáži dochádza k vyrovnávaniu energií medzi masírovaným a masérom a navodzuje sa stav pokoja a pohody. Je  vďaka svojej jemnosti, relaxačným a terapeutickým účinkom zvlášť určená pre uponáhľaných stresu a napätiu vystavených ľudí.

Indická masáž hlavy Champi

Praktizuje sa už viac ako 4 000 rokov. Indická masáž hlavy uvoľňuje napätie a stres, s ktorým prichádzame každodenne do styku a sme mu neustále vystavovaný. Dokonale uvoľňuje svaly, prekrví pokožku, pomáha pri bolestiach hlavy a migrénach, bolestiach očí, pôsobí proti napätiu v ramenách, krku a šije. Zlepšuje kvalitu vlasov, navodzuje pocit duševnej pohody a celkovo fyzicky a psychicky harmonizuje organizmus.
Realizuje sa v akútnom prípade suchou rukou cez odev v prípade nástupu bolesti hlavy, alebo za pomoci minimálneho množstva zmesi panenského oleja a éterických olejov. V priebehu 20 - 30 minút dochádza k postupnému uvoľneniu ramien, zátylku, krku, vlasovej a tvárovej časti hlavy.

Abhyanga ayurvedska olejová masáž

Ajurvédska masáž celého tela Abhyanga je individuálne pripravená masáž panenským sezamovým olejom uspôsobená k tomu, aby prenikla hlboko do kože, uvoľnila telo a myseľ, rozbila nečistoty a stimulovala ako cievny, tak aj lymfatický obeh. Tým zlepšuje prísun výživných látok do buniek a odstraňovanie uviaznutých odpadových látok a toxínov.
Anticelulitídová masáž
 
Je všeobecne známe, že celulitída je prejavom nedostatočnej činnosti lymfatického systému, možno konštatovať, že táto masáž sa zároveň podieľa na zlepšení činnosti lymfy a tým aj na detoxikácii organizmu. Je treba si uvedomiť, že v čínskej medicíne celulitída nie je len problémom kozmetickým, tak ako to podáva západná medicína, ale predovšetkým problémom zdravotným. Systém po sebe nasledujúcich kompresných hmatov má priaznivý vplyv na celý podkožný metabolizmus. Dochádza k rozrušeniu zhlukov tukových buniek a k vyhladzovaniu tzv. "pomarančovej kože".
Masáž sa prevádza na všetkých postihnutých miestach. Po tejto etape sa krúživými pohybmi vmasíruje do týchto miest škoricový alebo ozónový krém. Nasleduje tlakový zábal čím sa dosahuje zvýšenie vstrebávania ozónu do tkaniva. K zábalu je možné použiť fóliu, ktorá vytvorí nepriepustný obal v oblasti brucha, sedacích svalov, dolných končatín v oblasti stehien (niekedy aj lýtok). Optimálna doba zábalu je 20 - 40 minút. Počas tejto doby je možné dosiahnuť vyššieho efektu zahrievaním tepelnou prikrývkou, el. vankúšom a pod.

Strečingová masáž

Pre tých čo nepoznajú základy uvoľňovacích cvičení alebo majú nedostatok času sa tomu kvalitne venovať je skvelým riešením pri ťažkostiach so stuhnutým a skráteným svalstvom, ktoré sú bežným javom postihujúcim takmer každého z nás v dôsledku zlého držania tela, dlhodobej sedavej polohy za stolom či za volantom, jednostranného namáhania určitej skupiny svalov v práci, pri športe alebo bežnom živote napríklad nosením vysokých opätkov či nákupnej tašky. Výsledkom je svalová nerovnováha a postupná deformácia pohybového aparátu. Strečingová masáž predchádza týmto problémom a včas vracia telo do rovnováhy. Okrem toho jej pravidelná aplikácia spomaľuje biologické starnutie tela. 

Bankovanie
 
V Číne sa liečba bankami používala v priebehu tisícročí a dodnes je súčasťou tradičnej čínskej terapie. Bankovanie sa používalo aj v starovekom Egypte (prvá zmienka o ňom pochádza z roku 1550 pred. n.l., používalo sa tu na takmer všetky choroby) a v Grécku. Jeho veľkými zástancami boli preslávení lekári Galénos a Hippokrates. Banky sú sklenené gule, v ktorých sa pomocou horiaceho knôtu vytvorí podtlak - vákuum. Používajú sa aj banky plastové, ktoré majú ventilky a vzduch sa z nich odsáva špeciálnou pumpou.

Účinky bankovania:
 • z tela sa začnú odplavovať potnými žľazami a lymfatickým systémom všetky nečistoty tzv. metabolity
 • tkanivo sa prekrví
 • dochádza k prečisteniu krvi a k zlepšeniu krvného obehu
 • pri bankovaní dochádza k uvoľneniu zatuhnutých svalov a k odstráneniu bolesti

Breussova masáž a Dornova metóda
 
Breussova masáž
Je energetická masáž. Pochádza od Rudolfa Breussa, rakúskeho liečiteľa, ktorý je u nás známy 42 dennou liečebnou kúrou proti rakovine. Táto masáž regeneruje medzistavcové platničky, čím rieši široké spektrum zdravotných ťažkostí a mimo iné vedie k odbúravaniu hlboko uložených psychických problémov. Podľa Rudolfa Breussa neexistujú opotrebované platničky, ale zdegenerované, ktoré sa touto masážou regenerujú. Platnička je vlastne porézna huba a z 90% je zložená z vody. K dobrej funkčnosti potrebuje nielen vodu (čo znamená dodržiavanie pitného režimu), aby nebola vysušená, ale tiež výživu. Platničky sa regenerujú v noci, preto je dobré sa pred spaním natiahnuť, aby bola chrbtica uvoľnená.

Dornova metóda
Je jemná manuálna terapia, ktorá uvádza energetické dráhy, kĺby, stavce do správnej polohy. Zrovnáva rozdielnu dĺžku končatín, napravuje vybočenie jednotlivých stavcov. Je vysoko účinná pri skolióze chrbtice, bolestiach bedrových a ostatných kĺbov a bolestiach chrbta. Je neoddeliteľným pomocníkom pri prevencii vzniku artróz a iných porúch pohybového aparátu. Je nedeliteľnou súčasťou riešenia množstva zdravotných problémov od detoxikácie organizmu, cez kardiovaskulárne problémy až po neplodnosť a veľa iných zdravotných komplikácií. Je kombinovaná s Breussovou masážou. Na rozdiel od ostatných masáží sa pri nej masíruje priamo chrbtica a jej vzpriamovače a povrchové svaly. Pri masáži sa používa ľubovníkový olej, ktorý zvyšuje hlboké uvoľnenie svalov a prispieva k regenerácii medzistavcových platničiek. Breussovou masážou chrbtice sa vlastne odďaľujú stavce od seba, aby platnička mala dostatok miesta. Vmasíruje sa olej. Ide o za studena vylisovaný olivový olej, s ľubovníkom alebo ľubovníkový olej. Tým sa dosiahne nabobtnanie medzistavcových platničiek a dochádza k uvoľneniu nervov, ktoré z oblasti chrbtice vychádzajú do celého tela. Po jemnej masáži sa prikladá na chrbticu hodvábny papier a postupným prikladaním rúk dochádza k magnetizovaniu. Toto umožní, že ľubovníkový olej preniká hlbšie do chrbtice. Tato masáž sa dobre kombinuje s Dornovou metódou.

Lávové kamene
 
Správnou aplikáciou "horúcich lávových kameňov" dosiahneme u našich klientov nevídané blahodarné účinky.

Účinky lávových kameňov:
 • výrazne podporíme imunitný systém
 • uvoľníme svalový korzet tela
 • zväčšíme pohyblivosť kostrového skeletu
 • zmiernime alebo dokonca odstránime akútnu bolestivosť svalstva
 • podporíme proces detoxikácie organizmu
 • zlepšíme metabolizmus
 • prispejeme k celkovému psychickému uvoľneniu

Reflexná masáž chodidla
 
Stimuláciou reflexných bodov na chodidlách je možné dosiahnuť pocitu ľahkosti a sviežosti. Pomocou tejto formy masáže môžeme dosiahnuť zlepšenie všetkých problémov nielen orgánových, svalových a kostrových, ale aj zlepšenie psychického stavu.

Relaxačno-regeneračná aroma masáž

Komplexná relaxačná masáž s technikami ako v klasickej masáži len miernejšími a so zameraním na uvoťnenie chrbtice pre odbúranie bolesti a únavy doplnená aroma terapiou a hrejivým zábalom pre odbúranie stresu. Aromaterapia predstavuje jeden zo spôsobov využitia prírodných síl za účelom liečenia.

Kinesiotaping
 
Kinesiotaping je metóda využívaná vo fyzioterapii. Slúži k ovplyvňovaniu svalovo-kostrovej a lymfatickej sústavy. Spočíva v lepení elastických bavlnených pások na postihnutú oblasť. Pásky sa aplikujú tak, že daná partia sa natiahne, aby sa na napnutú kožu naniesla páska bez napätia. Následným trením sa aktivuje teplotne citlivé lepidlo. Po návrate partie do kľudovej polohy nastane zvlnenie pokožky. Tým sa pokožka nadľahčí, zvýši sa podkožný priestor a to má za následok zvýšený prietok krvi a lymfy. Zníži sa tlak na cievy a tým sa urýchli proces hojenia. Nalepená páska súčasne stimuluje špeciálne kožné receptory, následkom čoho sa zvýši aktivita v danom tkanive. To proces hojenia ešte viac umocňuje.
 
Ďalej sa taping používa aj ku spevneniu kĺbov, alebo ich uvedeniu do správnej polohy. V poslednej dobe sa používa tapovanie ako jedna z metód lymfatickej masáže.
 
Použitie:
 • relaxácia presilených, natiahnutých alebo natrhnutých svalov
 • stimulácia oslabených, alebo naopak uvoľnených stuhnutých svalov
 • zredukovanie bolesti, opuchov a modrín
 • korekčné techniky - mechanické, fasciálne, priestorové, funkčné a ďalšie
 • lymfodrenéž
Manuálna lymfodrenáž
 
Manuálna lymfodrenáź je liečebná masáž, ktorá pôsobí na lymfatický systém. Je vykonávaná veľmi jemne a pomaly a má výrazný upokojujúci účinok. Pôsobí preventívne na lymfatický systém, zlepšuje jeho funkciu a urýchľuje odtok únavových a odpadových látok z tela. Výlučne táto masáž dokáže pozastaviť a viditeľne zmierniť celulitídu. Táto masáž je bežne vykonávaná aj v kozmetických salónoch. Na tvári odstraňuje rôzne opuchy, vačky pod očami a zlepšuje napätie pokožky tváre, ktorá po nej pôsobí vyhladene. Je vhodná pre neustále vystresovaných ľudí a tiež pre ženy, ktorým záleží na vzhľade. V porovnaní s klasickou masážou sa jedná o veľmi jemnú masáž, pozostávajúcu z pomalých pohybov. Pomocou tejto metódy sa z tela odplavuje prebytočná tekutina a odpadové látky, čím sa organizmus detoxikuje a posilňuje sa imunitný systém. Pravidelná aplikácia spojená s cvičením pôsobí na úbytok tukových buniek a využíva sa na zmiernenie prejavov pomarančovej kože - celulitídy.
Ide o jemnú techniku, časovo náročnú (90-120 minút), ktorá má za úlohu podporiť a posilniť dosiaľ zachovanú resorpčnú a transportnú funkciu lymfatického systému. Zlepšuje resorpciu lymfy, podporuje motoriku stimuláciou automatických kontrakcií (tento efekt pretrváva aj po skončení ošetrenia), posúva lymfu a uvoľňuje počínajúce fibrózne zmeny v prípade chronických opuchov. Manuálna lymdrenáž začína vždy v zdravých kvadrantoch s cieľom využiť existujúce anastomózy medzi zdravou a postihnutou stranou. Musia sa stimulovať aj centrálne časti, kam lymfatické cievy vyúsťujú (krk, rameno, axila pri ošetrení HK a oblasť brucha, panvy a triesla pri DK). Využívajú sa štyri základné hmaty a ich kombinácie, hmaty smerujú centripetálnym smerom, pričom 1 hmat trvá asi 1 sekundu. Počas tejto doby sa tlak striedavo oslabuje a zosilňuje. Pri intenzívnej liečbe je optimálna aplikácia 2-krát denne počas 1 hodiny. Tlak prstov nesmie prevýšiť 40 mmhg a nemá vyvolať bolesť. Okrem lymfedémov týmto spôsobom možno ošetriť pooperačné, potraumatické a neurogénne opuchy. Súčasne sa môže lymfodrenáž použiť pri rehabilitácii športovcov, pri profesiách s nadmerným zaťažením dolných končatín napr. baletky, letušky, predavačky, poprípade v rámci celkovej rehabilitácie aj s kozmetickým zameraním.


 
Posledná úprava: 08.Aug.2019 10:08:16 
Stránku generuje redakčný systém - WebInac CMS prevádzkovaný serverom www.Inac.sk
(C) 2005 Inac.sk - Všetky práva vyhradené. webhosting by Inac.sk